Zakup samochodu, który byłby zdolny do spełnienia wszelkich oczekiwań rodzin z małymi dziećmi, zwykle stanowi dla młodych rodziców spore wyzwanie. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję w tej sprawie, musisz najpierw przeprowadzić własny test, w którym zwrócisz uwagę na szereg kryteriów.

Jednym z nich jest niewątpliwie wielkość auta dopasowana do liczby przewożonych nim osób. Ponadto samochód rodzinny powinien spełniać wszelkie standardy wygody i bezpieczeństwa. Jeśli planujesz zabierać swoje pociechy w dalekie podróże, warto zdecydować się na pojazd wyposażony nie tylko w pojemny bagażnik, ale także w różnego rodzaju uchwyty i schowki. Nie wiesz, który model wybrać? Koniecznie przejrzyj nasz ranking aut rodzinnych! Z całą pewnością spośród wszystkich zaprezentowanych przez nas opcji będziesz w stanie wybrać markę idealnie dopasowaną do potrzeb Twoich najbliższych.

Dobierając samochód dla rodziny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na typ nadwozia. Minivany, takie jak Seat Alhambra czy Renault Grand Scenic, doskonale sprawdzają się jako pojazdy na dalekie trasy, zwłaszcza jeśli wybierasz się w podróż nie tylko z dziećmi, ale także z innymi osobami. Z kolei modele kombi, np. Kia Optima, są bardzo praktyczne i mają pojemny bagażnik. W rankingu aut rodzinnych doskonale wypadają też SUV-y wyposażone w szereg udogodnień, takich jak przesuwna tylna kanapa, automatycznie otwierana pokrywa bagażnika czy dodatkowy rząd siedzeń. W tym teście szczególnie warto przyjrzeć się modelowi Skoda Kodiaq, który jest stosunkowo niedrogi w utrzymaniu i bardzo wygodny w prowadzeniu.

Wybierz z nami najlepszy samochód dla siebie i swoich najbliższych!