Przepołowiony Nissan Leaf 7

Przepołowiony Nissan Leaf, czyli napęd elektryczny w przekroju.

Kto chciałby zobaczyć od podszewki jak zbudowany jest samochód elektryczny? Gdzie znajdują się baterie i inne elementy odróżniające go od typowego auta spalinowego? W jednym z salonów Nissana na Pomorzu można obejrzeć wyjątkowy pojazd tej marki. Przepołowiony Nissan Leaf otwiera przed widzami swoje wnętrze – i to dosłownie. Co najciekawsze, ten „transformers” jest jezdny, czyli wszystkie układy pojazdu są podłączone i w pełni sprawne.

Przepołowiony Nissan Leaf

Nauka poprzez ciekawość

Z pewnością będzie to dla każdego niesamowite doznanie. Widząc „przekrojonego” Nissana Leaf mamy wgląd we wszystkie zakamarki konstrukcji tego najbardziej popularnego auta elektrycznego w Europie. Z jakich materiałów jest zbudowany, jakiej są grubości, gdzie schowane są akumulatory i jak rozmieszczone są elementy układu elektrycznego. Tego wszystkiego dowiecie się oglądając ten pojazd.

Przepołowiony Nissan Leaf

Technologia E-PEDAL

Przy tej okazji. Czy słyszeliście o jeździe samochodem przy użyciu tylko jednego pedału? Technologia e-Pedal Nissana umożliwia przyspieszanie, zwalnianie i hamowanie za pomocą jednego płynnego ruchu. Wystarczy zdjąć stopę z gazu, aby uaktywnić hamowanie z odzyskiem energii i nacisnąć pedał ponownie, aby przyspieszyć w zależności od aktualnej prędkości. Ciekawe doznania, a do tego czuć że ma się większą kontrolę podczas wjeżdżania pod górę czy zjeżdżania z pagórków. Ale bez obaw. W razie potrzeby mocniejszego hamowania, jest także tradycyjny pedał hamulca.

Przepołowiony Nissan Leaf

NISSAN INTELLIGENT MOBILITY

Zbudowany w technologii Nissan Intelligent Mobility LEAF e+ 3.ZERO oferuje akumulator o pojemności 62 kWh, co przekłada się na zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu do 378 km na jednym ładowaniu. To już jest wartość dla której część kierowców coraz bardziej będzie rozważało zakup auta elektrycznego. Jako ciekawostkę podaję, że Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się w historii samochodem elektrycznym na świecie — od premiery modelu w 2010 roku sprzedano go już w liczbie ponad 380 000 egzemplarzy.

Przepołowiony Nissan Leaf

PS. Ciekawskim polecam wizytę w salonie Nissana znajdującego się w Gdyni na ul. Wielkopolskiej, ale nie wykluczam, że niebawem auto trafi także do innej części Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *