MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

KneeGuardKids – czyli nowa jakość samochodowych podróży z dziećmi

Pamiętam jak wiele lat temu, podróżując w poczciwym maluszku moich rodziców, nie istniało dla mnie pojęcie niewygodnej pozycji. Nie było skrępowania pasami, ograniczających ruchy fotelików, czy konieczności siedzenia przez całą podróż w jednym miejscu. Gdy chciałem to siedziałem, a jak nie, to na klęczkach z nosem w szybie oglądałem krajobrazy lub zwyczajnie kładłem się na tylnej kanapie. Życie w tamtych czasach (jakieś 30 lat temu) było takie proste. Pełna swoboda, high life i błoga… nieświadomość. Niewiele osób zastanawiało się wtedy, jak wielkie niebezpieczeństwo czyhało na takich beztroskich, małych pasażerów podczas każdej wycieczki.

Jak trafiłem na KneeGuardKids

No, ale czasy się zmieniały, technologia również. Przede wszystkim jednak świadomość ludzi w zakresie bezpiecznego i komfortowego przewożenia pasażerów. Wprowadzano więc po kolei pasy z tyłu, zagłówki, foteliki dziecięce, a od niedawna także podnóżki dla dzieci. Na ten ostatni element układanki wpadłem właściwie przypadkiem.

KneeGuardKids

Nasz młodszy syn już od pierwszych podróży samochodem był niespokojny, płaczliwy i nadpobudliwy. Rodzice często obwiniają w takich sytuacjach niewygodny fotelik lub chorobę lokomocyjną dziecka. Mało kto wpada na pomysł, że przyczyną tego mogą być luźno zwisające nogi. Gdy się zastanowić to przecież bardzo logiczne. Każdy dorosły opiera swe nogi o podłogę auta. A te małe nóżki są przecież za krótkie żeby to zrobić. Wisząc w powietrzu napina się mnóstwo mięśni powodujących dyskomfort małego pasażera. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem to „urządzenie”, od razu zaświtało mi w głowie, że to może być to. Z nadzieję na rozwiązanie problemów, postanowiłem zamówić podnóżek. Pierwsze testy przeprowadziliśmy… w domu. Tak, żeby oswoić siebie i dzieciaki do nowego towarzysza podróży.

Ciut teorii

Z założenia podnóżek KneeGuardKids powstał, by:

  • zapewnić spokojne i komfortowe podróżowanie naszym milusińskim
  • zapobiegać problemom z krążeniem krwi i drętwieniem nóg
  • ograniczyć wiercenie, kopanie w przedni fotel
  • pomagać utrzymać poprawną pozycję podczas podróży

KneeGuardKids przeznaczony jest dla dzieci od 15 miesiąca do około 9 roku życia. Podnóżek pasuje właściwie do wszystkich fotelików samochodowych montowanych przodem do kierunku jazdy. Nie można go wykorzystać, gdy używamy bazę zaopatrzoną w dodatkową podpórkę. Wg producenta, po jego zastosowaniu, zmniejsza się napięcie mięśni kończyn dolnych oraz odciążane są stawy. Podnóżek dostosowuje się do rosnącego dziecka, dzięki sporym możliwościom regulacji (38 cm wysokości i 140 stopni kąta nachylenia). KneeGuardKids posiada dwie możliwości montażu. W wersji dla ISOFIX oraz bez niej. Zamontujemy go praktycznie w każdym aucie, jeśli mamy do dyspozycji conajmniej 22 cm przestrzeni za przednim fotelem. Ja testowałem go już w takich autach jak: Skoda Octavia II, Skoda Octavia III, Honda Civic IX, Renault Megane IV, Skoda Karoq, Mercedes Klasy A limuzyna, nowy Mercedes CLA. W żadnym z tych pojazdów nie miałem problemów z zamontowaniem podnóżka, ani jego prawidłowym wyregulowaniem.

KneeGuardKids

Bezpieczeństwo

Podnóżek KneeGuardKids posiada certyfikat wydany przez TÜV Nord. Przeszedł on także testy zderzeniowe wykonane przez amerykańską organizację zajmującą się badaniem wypadków – National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). W teście zderzeniowym potwierdzono, że KneeGuardKids pozostaje na miejscu w trakcie symulacji wypadku.

BEZ ŚCIEMY – to działa!!!

Już po paruset kilometrach jazdy z KneeGuardKids, problemy młodszego syna z nagła przestały istnieć. Na dłuższych trasach oraz w miejskich korkach skończyło się :

  • Wiercenie i podkurczanie nóg
  • Nagłe budzenie z płaczem w czasie jazdy
  • Wołanie „boli pepe” (z języka dziecięcego: boli brzuszek?)
  • Skargi na ból karku
  • „Masaż pleców” poprzez kopanie w przedni fotel

Jednym słowem znaleźliśmy panaceum na nasze problemy. Nie muszę chyba mówić jaką radość i satysfakcję mieliśmy po pierwszej, spokojnej podróży.

KneeGuardKids

W praktyce

Czy podnóżek ma jakieś wady? Nie wady, a niedogodność. Jeżeli na codzień wozimy dzieci dwoma samochodami, to jest oczywiście konieczność demontażu i ponownego montażu go w drugim samochodzie. Nie jest to czynność skomplikowana, jednak zawsze trzeba przy tej okazji zdemontować fotelik. Dodam, że sam podnóżek waży jedyne 1,2 kg.

Cena? 269zł + ewentualny koszt wysyłki, jeżeli zdecydujemy się na zakup w sklepie internetowym. Podnóżek Kneguardkids można kupić także z bezpłatną dostawą na przykład tutaj.

Podsumowanie

Kneeguardkids jest obowiązkowym elementem każdego, naszego wyjazdu. Komfort naszych podróży, a tym samym stan ducha, poprawił się niesamowicie. Właściwie, to od tego momentu jest po prostu normalnie? Nasz synek już się nie wierci, nie podkurcza nóg, nie płacze, że boli go brzuszek, a przez to spokojnie śpi i nie budzi się co chwilę. Od teraz każdą podróżą możemy delektować się do woli. Z czystym sumieniem polecamy go wszystkim zmotoryzowanym rodzicom.

KneeGuardKids
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej