MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Nowy rodzinny LEXUS RX L

Czasami niewielka zmiana robi wielką różnicę. Właśnie tak jest w przypadku stworzonej przez Lexusa pierwszej siedmiomiejscowej wersji luksusowego SUV-a. Nowy rodzinny LEXUS RX L ma szanse stać się alternatywnym dla vanów pojazdem rodzinnym. Koncentrując się na drobnych, ale kluczowych szczegółach, Lexus stworzył nowy model, który przy większej liczbie miejsc dla pasażerów oferuje bez uszczerbku  dla nich komfort, funkcjonalność i jakość płynącą z japońskiej tradycji gościnności – omotenashi.

Nowy rodzinny LEXUS RX L

Dla rodziny liczy się każdy centymetr.

Wewnątrz nowego RX L znajdziemy dwa dodatkowe fotele, wiele miejsca wokół kolan i głów pasażerów oraz dużo przestrzeni bagażowej. Jednocześnie od zewnątrz samochód jest tylko o 110 mm dłuższy od modelu pięciomiejscowego – to mniej więcej szerokość dłoni. W istocie dodając owe 11 centymetrów Lexus poszedł dalej, niż większość konkurentów – zamiast upychać dodatkowe fotele w istniejącym modelu, stworzył dla RX nowe nadwozie. Mimo tej zmiany, nowy model zachował rozpoznawalną na pierwszy rzut oka tożsamość RX o eleganckiej, a jednocześnie zawadiackiej stylistyce, która czyni zeń jeden z najciekawszych wizualnie modeli w swojej klasie.

Nowy rodzinny LEXUS RX L

Design

Designerzy nie mieli najmniejszych wątpliwości, że trzeba zachować charakterystyczny, przypominający coupe profil RX. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej można zauważyć, że oprócz nieco dłuższej tylnej części nadwozia RX L ma także nieco bardziej stromą pokrywę bagażnika. Ta niewielka modyfikacja była w istocie kluczowa dla zapewnienia odpowiedniej przestrzeni nad głowami pasażerów tylnych foteli. Jeszcze bardziej cenne milimetry udało się uzyskać dzięki prostemu zabiegowi w postaci przeniesienia mechanizmu tylnej wycieraczki z górnej krawędzi tylnej szyby w jej dolną część. Po otwarciu tylnych drzwi można zobaczyć, w jak pomysłowy sposób Lexus zmieścił trzeci rząd siedzeń, a jednocześnie zapewnił możliwość łatwego powiększenia przestrzeni bagażowej. Wystarczy nacisnąć przycisk, by złożyć jedno lub oba tylne siedzenia.

Nowy rodzinny LEXUS RX L

Komfort tylnego rzędu

Tylne fotele mają tak samo wysoki standard jak pozostałe i gwarantują komfort podróżowania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nowy rodzinny LEXUS RX L pozwala się wybrać ze znajomymi na przykład na wieczorny wypad korzystając tylko z jednego samochodu. Przestronna i jasna kabina została zaprojektowany w sposób umożliwiający prawdziwie wspólne podróżowanie, gdy każdy z podróżujących może widzieć, co się dzieje, rozmawiać z pozostałymi i wraz z nimi korzystać z rozrywki dostarczanej przez systemy multimedialne.

 

Nowy rodzinny LEXUS RX LNowy rodzinny LEXUS RX L Nowy rodzinny LEXUS RX L

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej

Tabletki Poronne zwane też jako tabletki wczesnoporonne to popularna na świecie domowa metoda aborcji farmakologicznej. Cechą charakterystyczną Tabletki Poronne jest wysoka skuteczność, wynosząca aż 98% oraz wysokie bezpieczeństwo. W podsumowaniu sprawia to, że aborcja farmakologiczna może zostać przeprowadzona w domowych warunkach.