MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Nowa Dacia Jogger – najtańszy samochód rodzinny dla 7 osób

Już niebawem w salonach pojawi się nowe, ciekawe auto rodzinne. I to dla nawet 7 osób. Nowa Dacia Jogger z założenia łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność vana i godne SUV-a możliwości terenowe. Jako prawdziwy rodzinny samochód Dacii, Jogger wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do przestronności i wielofunkcyjności. W dniu debiutu rynkowego Dacia Jogger będzie dostępna w dwóch wersjach silnikowych: z nowym, wydajnym silnikiem benzynowym TCe 110 oraz z dwupaliwowym silnikiem TCe 100 LPG. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG).

Ceny i dostępność

Ceny 5-miejscowej Dacii Jogger zaczynają się już od 63 400 PLN, a wariantu 7-miejscowego – od 66 400 PLN (wersja ESSENTIAL z silnikiem TCe 100 LPG). Samochód będzie dostępny w polskich salonach Dacii na przełomie marca i kwietnia 2022r. W 2023 roku gama zespołów napędowych zostanie uzupełniona o wersję hybrydową. Dacia Jogger będzie pierwszym modelem Dacii wyposażonym w technologię hybrydową. Będzie to najbardziej przystępna cenowo 7-miejscowa hybryda dostępna na rynku. W Dacii Jogger technologia napędu hybrydowego będzie oparta na benzynowym silniku 1,6 l, dwóch silnikach elektrycznych.

Tanie auto rodzinne

Samochód dla rodziny

Dacią Jogger, w zależności od wersji, może podróżować nawet siedem dorosłych osób. Samochód oferuje ponad 60 wariantów aranżacji wnętrza, dzięki czemu łatwo je dostosować do zmieniającego się składu rodziny. W zależności od wersji, pasażerowie drugiego rzędu mają do swojej dyspozycji dwa stoliki typu lotniczego z uchwytami na kubki. Stoliki można przesuwać w zakresie 70 mm i dostosować do budowy ciała i potrzeb każdego użytkownika. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo dzieci dwa boczne miejsca w drugim rzędzie wyposażono w mocowania fotelików dziecięcych Isofix.

Obaj pasażerowie w trzecim rzędzie siedzeń mają do swojej dyspozycji indywidualny fotel, podłokietnik
i dużą szybę w tylnym słupku, zapewniającą lepszą widoczność na zewnątrz. Wysokość siedzeń (+ 55 mm między pierwszym i drugim rzędem; +25 mm między drugim i trzecim rzędem) dodatkowo zwiększa komfort podróżowania na tylnych siedzeniach. A dobrą widoczność docenią z całą pewnością nasi milusińscy.

Najprzestronniejsze wnętrze w segmencie

Dzięki mierzącemu 4,55 m nadwoziu i znacznemu, wynoszącemu 2,90 m rozstawowi osi Dacia Jogger oferuje najprzestronniejsze wnętrze w segmencie. W tylnej części kabiny znajduje się trzymiejscowa kanapa składana w układzie 2/3-1/3 (w drugim rzędzie) oraz dwa składane fotele, które można pojedynczo wyjąć (w trzecim rzędzie). Maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej Dacii Jogger (po złożeniu wszystkich tylnych siedzeń) wynosi 1 819 litrów VDA. Komfort podróżowania w drugim i trzecim rzędzie siedzeń jest równie wysoki jak na przednich siedzeniach. A to za sprawą dużej ilości miejsca na wysokości kolan i stóp.

Dacia Jogger zapewnia doskonały dostęp do trzeciego rzędu siedzeń dzięki mechanizmowi odchylania siedzeń w drugim rzędzie. Wynosząca 855 mm odległość od siedzisk do dachu i 127 mm miejsca na wysokości kolan w trzecim rzędzie siedzeń plasują Dacię Jogger w rynkowej czołówce 7-miejscowych modeli. Tym samym zapewniają dwóm dorosłym osobom komfortowe warunki podróżowania.

7-osobowa Dacia Jogger

Bagażnik i modułowe relingi dachowe

Pojemność bagażnika w konfiguracji 5-miejscowej wynosi 708 litrów VDA (do krawędzi oparcia).
W konfiguracji 7-miejscowej pojemność ta wynosi 160 litrów VDA lub 565 litrów VDA po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń. Dzięki nisko umieszczonemu progowi załadunku (661 mm) i długiej podłodze bagażnika
(1150 mm) rodziny mają możliwość przewiezienia wózka lub rowerka dziecięcego poziomym położeniu bez konieczności ich demontażu. Wystarczy w tym celu złożyć jeden z foteli w trzecim rzędzie. Po wyjęciu trzeciego rzędu siedzeń będzie można też przewieźć sprzęt turystyczny, narzędzia do majsterkowania czy zwierzęta domowe. Utrzymanie porządku w bagażniku i zabezpieczenie przewożonych bagaży zapewniają elastyczne pasy mocujące i cztery uchwyty

Zależnie od wersji Dacia Jogger może być wyposażona w modułowe relingi dachowe, które można przekształcić w poprzeczki kilkoma obrotami klucza. Na potrzeby nawet najbardziej nietypowych podróży, można je zmienić w dachowy bagażnik o ładowności do 80 kg. Ten chroniony patentem system doskonale oddaje ducha Dacii − jest pomysłowy, praktyczny, prosty i niedrogi.

Nowa Dacia Jogger – dane techniczne

1 komentarz
  1. polfejs - napisał

    Jak ktoś szuka taniego a nowego auta 7-osobowego to naprawdę jest bardzo fajny wybór na taki właśnie samochód

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej

Tabletki Poronne zwane też jako tabletki wczesnoporonne to popularna na świecie domowa metoda aborcji farmakologicznej. Cechą charakterystyczną