MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Nowa Dacia Jogger – najtańszy samochód rodzinny dla 7 osób

Już niebawem w salonach pojawi się nowe, ciekawe auto rodzinne. I to dla nawet 7 osób. Nowa Dacia Jogger z założenia łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność vana i godne SUV-a możliwości terenowe. Jako prawdziwy rodzinny samochód Dacii, Jogger wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do przestronności i wielofunkcyjności. W dniu debiutu rynkowego Dacia Jogger będzie dostępna w dwóch wersjach silnikowych: z nowym, wydajnym silnikiem benzynowym TCe 110 oraz z dwupaliwowym silnikiem TCe 100 LPG. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG).

Ceny i dostępność

Ceny 5-miejscowej Dacii Jogger zaczynają się już od 63 400 PLN, a wariantu 7-miejscowego – od 66 400 PLN (wersja ESSENTIAL z silnikiem TCe 100 LPG). Samochód będzie dostępny w polskich salonach Dacii na przełomie marca i kwietnia 2022r. W 2023 roku gama zespołów napędowych zostanie uzupełniona o wersję hybrydową. Dacia Jogger będzie pierwszym modelem Dacii wyposażonym w technologię hybrydową. Będzie to najbardziej przystępna cenowo 7-miejscowa hybryda dostępna na rynku. W Dacii Jogger technologia napędu hybrydowego będzie oparta na benzynowym silniku 1,6 l, dwóch silnikach elektrycznych.

Tanie auto rodzinne

Samochód dla rodziny

Dacią Jogger, w zależności od wersji, może podróżować nawet siedem dorosłych osób. Samochód oferuje ponad 60 wariantów aranżacji wnętrza, dzięki czemu łatwo je dostosować do zmieniającego się składu rodziny. W zależności od wersji, pasażerowie drugiego rzędu mają do swojej dyspozycji dwa stoliki typu lotniczego z uchwytami na kubki. Stoliki można przesuwać w zakresie 70 mm i dostosować do budowy ciała i potrzeb każdego użytkownika. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo dzieci dwa boczne miejsca w drugim rzędzie wyposażono w mocowania fotelików dziecięcych Isofix.

Obaj pasażerowie w trzecim rzędzie siedzeń mają do swojej dyspozycji indywidualny fotel, podłokietnik
i dużą szybę w tylnym słupku, zapewniającą lepszą widoczność na zewnątrz. Wysokość siedzeń (+ 55 mm między pierwszym i drugim rzędem; +25 mm między drugim i trzecim rzędem) dodatkowo zwiększa komfort podróżowania na tylnych siedzeniach. A dobrą widoczność docenią z całą pewnością nasi milusińscy.

7 osobowe auto rodzinne

Najprzestronniejsze wnętrze w segmencie

Dzięki mierzącemu 4,55 m nadwoziu i znacznemu, wynoszącemu 2,90 m rozstawowi osi Dacia Jogger oferuje najprzestronniejsze wnętrze w segmencie. W tylnej części kabiny znajduje się trzymiejscowa kanapa składana w układzie 2/3-1/3 (w drugim rzędzie) oraz dwa składane fotele, które można pojedynczo wyjąć (w trzecim rzędzie). Maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej Dacii Jogger (po złożeniu wszystkich tylnych siedzeń) wynosi 1 819 litrów VDA. Komfort podróżowania w drugim i trzecim rzędzie siedzeń jest równie wysoki jak na przednich siedzeniach. A to za sprawą dużej ilości miejsca na wysokości kolan i stóp.

Dacia Jogger zapewnia doskonały dostęp do trzeciego rzędu siedzeń dzięki mechanizmowi odchylania siedzeń w drugim rzędzie. Wynosząca 855 mm odległość od siedzisk do dachu i 127 mm miejsca na wysokości kolan w trzecim rzędzie siedzeń plasują Dacię Jogger w rynkowej czołówce 7-miejscowych modeli. Tym samym zapewniają dwóm dorosłym osobom komfortowe warunki podróżowania.

7-osobowa Dacia Jogger

Bagażnik i modułowe relingi dachowe

Pojemność bagażnika w konfiguracji 5-miejscowej wynosi 708 litrów VDA (do krawędzi oparcia).
W konfiguracji 7-miejscowej pojemność ta wynosi 160 litrów VDA lub 565 litrów VDA po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń. Dzięki nisko umieszczonemu progowi załadunku (661 mm) i długiej podłodze bagażnika
(1150 mm) rodziny mają możliwość przewiezienia wózka lub rowerka dziecięcego poziomym położeniu bez konieczności ich demontażu. Wystarczy w tym celu złożyć jeden z foteli w trzecim rzędzie. Po wyjęciu trzeciego rzędu siedzeń będzie można też przewieźć sprzęt turystyczny, narzędzia do majsterkowania czy zwierzęta domowe. Utrzymanie porządku w bagażniku i zabezpieczenie przewożonych bagaży zapewniają elastyczne pasy mocujące i cztery uchwyty

Zależnie od wersji Dacia Jogger może być wyposażona w modułowe relingi dachowe, które można przekształcić w poprzeczki kilkoma obrotami klucza. Na potrzeby nawet najbardziej nietypowych podróży, można je zmienić w dachowy bagażnik o ładowności do 80 kg. Ten chroniony patentem system doskonale oddaje ducha Dacii − jest pomysłowy, praktyczny, prosty i niedrogi.

Nowa Dacia Jogger – dane techniczne

1 komentarz
  1. polfejs - napisał

    Jak ktoś szuka taniego a nowego auta 7-osobowego to naprawdę jest bardzo fajny wybór na taki właśnie samochód

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej

Tabletki Poronne Tabletki Wczesnoporonne Tabletki Poronne Tabletki Wczesnoporonne