MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Najnowocześniejsza myjnia tunelowa w Polsce – CarWash SPA

Każdy z nas stara się dbać o nasze cztery kółka najlepiej jak potrafi. Podstawową czynnością jest oczywiście mycie i pielęgnacja nadwozia. Jedni robią to wyłącznie ręcznie, inni uznają tylko mycie bezdotykowe, a jeszcze inni preferują myjnię tunelową. Ja postanowiłem pierwszy raz w życiu sprawdzić jak wygląda proces mycia na tej ostatniej. Wybrałem do tego oczywiście najlepszą myjnię w okolicy, czyli Carwash SPA z Gdańska, która świętowała niedawno pierwsze urodziny swojej działalności. Latem ubiegłego roku, przy ulicy Słowackiego 118 otwarto najdłuższy i najnowocześniejszy tunel myjący w Polsce. Od tamtego czasu myjnia obsłużyła tysiące klientów, a ja postanowiłem dołączyć do tego grona.

myjnia-tunelowa

Jak działa myjnia tunelowa

Głównym elementem myjni jest tunel o długości 50 metrów, gdzie samochód przechodzi zaawansowany proces mycia. Jednak wszystko zaczyna się już w momencie przygotowania samochodu. Zanim jakakolwiek ze szczotek dotknie lakier pojazdu, ten jest opłukiwany przy użyciu wysokiego ciśnienia, ponadto wprawne oko doświadczonych pracowników dostrzeże i już na tym etapie usuną oni zabrudzenia, które w procesie mycia, mogłyby zostać „rozmazane” na powierzchni karoserii, powodując zarysowania.  

Efektywnie i ekologicznie

Zgodnie z informacjami przekazanymi od właściciela myjni Carwash SPA, Piotra Miszewskiego, każdorazowo zużywa się tutaj 600 litrów wody na jeden samochód. Ale co najważniejsze, dzięki własnej oczyszczalni ścieków, aż 90% zużytej wody powraca do obiegu! Odpad stanowi tylko 10%. Ponadto, na dachu obiektu zainstalowane są panele fotowoltaiczne, co poprawia bilans energetyczny myjni i wyraźnie zmniejsza ślad węglowy. Carwash SPA korzysta z niemieckiej technologii mycia i pielęgnacji samochodów. Używana jest tutaj tylko najlepsza chemia i to od jednego, wiodącego producenta. W przeciwieństwie do innych tego typu obiektów dużych firm, nie wyłaniamy dostawcy w drodze przetargu – informuje właściciel. 

Myjnia tunelowa – ceny

Atutem myjni tunelowej jest szybkość i skuteczność działania oraz przystępna cena. Cały proces trwa tylko kilka minut i odbywa się od początku do końca w budynku. Samochód ciągnięty jest na taśmociągu przez poszczególne etapy czyszczenia. Ich ilość oraz zaawansowanie zależy od wybranego programu. Do wyboru są cztery – brązowy, srebrny, złoty i platynowy. Ich ceny wynoszą od 25 zł do 55 zł (każdy program jest o 10 zł droższy niż poprzedni). Najdroższy z pakietów, jako jedyny, obejmuje między innymi ciśnieniowe mycie podwozia oraz tekstylne osuszanie karoserii. Samochód pokrywany jest aktywną pianą czyszczącą, a w ostatnich etapach woskiem i powłoką hydrofobową, powodującą efekt tak zwanej „niewidzialnej wycieraczki”. 

Usługi dodatkowe

Myjnia Carwash SPA oferuje ponadto 4 samodzielne stanowiska myjni bezdotykowej z 6 programami oraz kilkanaście stanowisk z odkurzaczami. Ciekawym rozwiązaniem jest podwójny wąż ssący, umieszczony po prawej i lewej stronie stanowiska, dzięki czemu nie trzeba go przeciągać przez samochód, chcąc odkurzyć drugą stronę auta. Ponadto, przy odkurzaczach znajduje się również pistolet ze sprężonym powietrzem do wydmuchania zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc – na przykład kratek wentylacyjnych. Kolejną nowością są stanowiska do uzupełnienia płynu do spryskiwaczy. Dostępne jest również czernidło do opon (1 zł za 30 sekund) oraz zapach do dywaników (1 zł = 30 sekund). Ostatnim z punktów usługowych jest stanowisko do parowego prania tapicerki. Koszt jego użycia to 5 zł za 90 sekund.

Mój Test

Oprócz myjni tunelowej postanowiłem skorzystać także z mycia na myjni bezdotykowej oraz odkurzania wnętrza. Jedną z największych zalet tego obiektu jest możliwość wykonania wszystkich zabiegów pod dachem. Jest to nieocenione w trakcie chłodniejszych dni, które nieuchronnie się zbliżają. Przy odkurzaniu doskonale sprawdziła się też możliwość wykorzystania rury ssącej z obydwu stron. Taka prosta rzecz a cieszy.

Atrakcja dla najmłodszych

Kiedy my zajmujemy się naszymi czterema kółkami, z pewnością nasze dziecko chętnie popatrzy sobie na cały proces mycia innych aut, który dzięki szklanym ścianom, widać jak na dłoni. Zresztą przejazd wewnątrz auta przez tunel myjący ze „świecącą pianą” i kolorowymi szczotkami także będzie bardzo interesującym doświadczeniem dla naszych milusińskich. Reasumując. Polecam korzystanie z tego obiektu ze względu na profesjonalny sprzęt, najlepszej jakości środki myjące, wygodę i szybkość mycia tunelowego, a i muszę dodać, że efekt czystości pozostał na aucie przez bardzo długi czas.

Myjnia tunelowa zlokalizowana jest w Gdańsku przy ulicy Słowackiego 118. Carwash SPA działa od poniedziałku do soboty w godzinach: 7:00 – 22:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 20:00.

Artykuł powstał we współpracy z Carwash SPA.

2 Komentarze
  1. Rwnata5 - napisał

    Potwierdzam, że myjnia jest na wysokim poziomie, byłam, sprawdziłam. Efekt po wyjeździe był niesamowity, nigdy nie miałam tak czystego auta, a do tego suchego i pięknie błyszczącego. Dodatkową atrakcją są kolorowe światła w tunelu, fajny efekt. Polecam wszystkim

  2. turbo-charger - napisał

    Meeega to wygląda tylko pytanie czy nie rysuje w żaden sposób lakieru jak te myjki automatyczne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej