najlepsza kołysanka dla dziecka

Najlepsza kołysanka dla dziecka od Nissana – inspirowana odgłosami auta.

Któż z nas, zmotoryzowanych rodziców, nie zna sytuacji, kiedy jeździ się bez celu tylko po to by nasze dziecko w końcu zasnęło? W sumie tylko po to i aż po to 🙂 . Tzw. jeżdżenie „w koło komina” to bardzo częsty zwyczaj, więc nie jesteście sami. Większość, nawet najbardziej opornych przed spaniem maluchów, gdy tylko zasiada w foteliku i auto ruszy, natychmiast udaje się w objęcia Morfeusza. A może by wymyślić coś, żeby w domu nasze dzieci równie łatwo zasypiały? Tego niełatwego wyzwania podjął się Nissan. Czy w inspiracji dźwiękiem samochodu powstała właśnie najlepsza kołysanka dla dziecka?

Nissan LEAF Dream Drive

Badania naukowe ujawniły, że rodzice w całej Europie cierpią na chroniczny niedobór snu. Aż 65% rodziców dziecka w wieku do dwóch lat, musi wystarczyć niespełna pięć godzin snu w nocy. Kolejne 60% przyznaje, że decyduje się na usypianie dziecka przejażdżką samochodem. Ponad połowa rodziców (57%) robi to przynajmniej raz w tygodniu. Nie trzeba stopnia inżyniera, a wystarczy być rodzicem, bo dojść do wniosku, że dźwięk silników spalinowych pomaga dzieciom w zasypianiu. Ale takich częstotliwości nie generują przecież samochody elektryczne.

Kołysanka Nissana

Skąd pomysł na kołysankę dla dzieci?

Nissan spieszy więc na ratunek przemęczonym rodzicom z całej Europy. Proponuje rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z przejażdżek, by ukołysać dziecko do snu. Stworzył pierwszą na świecie kołysankę, naśladującą łagodny pomruk silnika spalinowego, który ma usypiający wpływ na dzieci. I można ją włączyć w elektrycznym aucie symulując tym samym odgłosy, które tak kojąco działają na nie. I co oczywiste, ale niezwykle istotne, w przeciwieństwie do tradycyjnej przejażdżki, nie wytwarza CO2 .

Co usypia bardziej?

Fakty są takie, że według rodziców ta metoda jest niezwykle skuteczna. Nissan ustalił podczas badań, że 70% z nich uważa, iż jej główną przyczyną jest kołysanie wywołane ruchem pojazdu. W rzeczywistości jednak dzieci chętniej zasypiają w samochodzie pod wpływem kojącej częstotliwości dźwięku emitowanego przez silnik spalinowy.

Podążając za modą na ekologię, należy zauważyć, że częste usypiające przejażdżki samochodem z silnikiem spalinowym mogą prowadzić do zwiększenia śladu węglowego. Rocznie rodzice mogą emitować w ten sposób nawet 70 000 g CO2. Co zaskakujące, aż 70% europejskich rodziców deklaruje, że poczucie winy związane z usypiającymi przejażdżkami byłoby mniejsze, gdyby korzystali z samochodu elektrycznego.

Czy to naprawdę najlepsza kołysanka dla dziecka?

Pierwsza „bezemisyjna” kołysanka Nissana i cały album dla dzieci, zawiera pięć trzyminutowych utworów, zsynchronizowanych z dźwiękami dostępnymi w elektrycznym LEAF-ie. Oprócz częstotliwości odgłosów pracy silnika spalinowego jest to także szum opon i szum powietrza opływającego samochód.

Kołysanka Nissan Leaf

Misja Nissana

Czy koncerny motoryzacyjne zajmują się wyłącznie produkcją samochodów? Już od dawna wiemy, że nie. Ale, żeby producent aut stworzył kołyskankę dla dziecka? Tego jeszcze nie było. Ale skoro ma to komuś pomóc, a w dodatku wpływać pozytywnie na środowisko, to ja podpisuję się pod tym projektem obiema rękami. Nawet sam „potraktuję” tymi odgłosami moje dzieciaki w stanie wyższej konieczności 🙂 .

Najlepsza kołysanka dla dziecka
Najlepsza kołysanka dla dziecka

Gdzie posłuchać bezemisyjnej kołysanki Nissana

Najlepsza kołysanka dla dziecka od Nissana jest do posłuchania na Youtube

Oraz na popularnych platformach strumieniowych.

Źródło: Nissan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *