Mazda Slow Road

Mazda Slow Road, czyli idealne pomysły na nieśpieszne wycieczki po Polsce

Mazda Slow Road to internetowy przewodnik Mazda Motor Poland po regionalnych trasach samochodowych w naszym kraju, zachęta do wyjazdu z miasta w wolnym czasie, często w nieoczywistym kierunku, z dala od centrów masowej turystyki. Indywidualny pomysł na relaks blisko natury z całą rodziną, można odnaleźć w przytulnych zajazdach, agroturystycznych pensjonatach, dworkach i leśniczówkach. W projekcie Mazda Slow Road autentyczne są miejsca i ludzie, którzy je tworzą. Smak regionalnych potraw wyznacza pora roku, a nie chwilowa moda, bliskość natury działa jak magnes. A sama trasa dojazdu z każdym kilometrem dawkuje pozytywną energię.

Mazda Slow Road

W nowej odsłonie

Na stronie www.slowroad.pl każdy, kto chce spędzić czas poza głównym nurtem turystycznym i skorzystać z malowniczych dróg, znajdzie pomysł na różnorakie aktywności. Na jednodniową wycieczkę po okolicy, weekendowy wypad do sąsiedniego województwa lub inspirację do wakacyjnego pobytu dla całej rodziny.   

„Projekt Slow Road to także uważność dla detali. Wiarygodna i niepowtarzalna atmosfera miejsc oznaczonych na trasie jest równie istotna, jak ciekawa trasa dojazdu, która daje radość z prowadzenia samochodu. Nieoczywiste punkty na trasie do wyznaczonego celu zachęcają do zatrzymania się i poznania lokalnych atrakcji. Motto Mazdy „Drive Together” to zachęta do wyruszenia w drogę, inspiracja do wspólnego spędzania czasu, korzystania z mobilności i zerwania z codzienną rutyną. Nasza baza obejmuje już ponad setkę ciekawych miejsc. Do końca tego roku chcemy zaproponować co najmniej jedną inspirującą trasę z rekomendowanymi przez nas punktami w każdym z 16 województw.” – podkreśla Szymon Sołtysik, Dyrektor ds. PR Mazda Motor Poland, koordynujący projekt Slow Road.

Mazda Slow Road

Projekt Mazda Slow Road

Uruchomiony został z inicjatywy Mazda Motor Poland prawie 3 lata temu i cieszy się popularnością nie tylko wśród wiernych fanów, ale doceniona została też przez ważnych partnerów. Władze regionu Mazowsze po raz kolejny zdecydowały się na aktywne zaangażowanie w inicjatywę Slow Road doceniając walory poznawcze i promocyjne projektu. W ramach współpracy, powstaje inspirująca baza najpiękniejszych tras prowadzących do najciekawszych miejsc w duchu slow, nie tylko na Mazowszu.

Mazda Slow Road

Trasy Slow Road zaplanowane są, jako wyjazdy 1, 2 lub 3-dniowe. W ramach każdej z nich opisane są nie tylko interesujące miejsca warte poznania, ale także regionalne atrakcje, warsztaty czy wycieczki. Korzystanie z przewodnika po trasach Slow Road jest bezpłatne zarówno dla kierowców planujących swoją trasę, jak i wizyty w opisywanych miejscach. Każdy punkt noclegowy prezentowany w internetowym przewodniku został sprawdzony i odwiedzony przez redaktorów serwisu. W każde z miejsc dojechać można samochodem osobowym, bez napędu 4×4, choć szlaki terenowe także zostały uwzględnione. I nie trzeba być właścicielem Mazdy, by skorzystać z rekomendacji Slow Road.

Mazda Slow Road

Filozofia Mazdy

„Filozofia tworzenia samochodów Mazdy bazuje na zaspokojeniu potrzeby komfortu, bezpieczeństwa i niezawodności. Radość z prowadzenia samochodu i poczucie jedności kierowcy z pojazdem wyrażone odwołaniem się do tradycyjnego japońskiego rytuału Jinba Ittai. Tj. idealnej synchronizacji łucznika i jego wierzchowca, to wspólny punkt odniesienia dla wszystkich modeli aut w naszej ofercie. Niezależność wynikająca z mobilności i radość z prowadzenia pojazdu jest inspiracją dla przewodnika Mazda Slow Road”.  – Dodaje Szymon Sołtysik.

Mazda Slow Road

Więcej o projekcie Slow Road by Mazda na www.slowroad.pl oraz na mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/ProjektSlowRoad/

https://www.instagram.com/projekt_slowroad/

One thought on “Mazda Slow Road, czyli idealne pomysły na nieśpieszne wycieczki po Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *