MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Kupno auta używanego? Tak – ale tylko z pewnego źródła

Kupno samochodu, czy to nowego, czy używanego zawsze budzi emocje. Najlepiej, jeśli są one wyłącznie pozytywne. Dlatego na zakupy aut używanych, coraz częściej wybieramy miejsca, gdzie mamy pewność, że interesujące nas auto jest w dobrym stanie technicznym, jest wolne od wad prawnych i dodatkowo otrzymamy na niego gwarancję.

Autopunkt Pewne Używane

Jedną z takich sieci sprzedaży aut używanych, jest należący do Polskiej Grupy Dealerów, Autopunkt Pewne Używane. Jedenasty salon tej marki został właśnie otwarty w Gdańsku. O ile, wielu innych sprzedawców boryka się w obecnym czasie ze sporymi spadkami sprzedaży, o tyle Autopunkt Pewne Używane właśnie teraz dokonuje ekspansji na nowym dla siebie rynku. Wyrosła z grupy PGD sieć ma oddziały nie tylko w regionach, w których działają salony największej polskiej grupy dealerskiej. Oprócz lokalizacji w Bielsku-Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Warszawie są to Rzeszów i Wrocław, a teraz także Gdańsk.

Autopunkt
Autopunkt

Pewne auto = spokój na długie miesiące

Za stan techniczny i ewentualne doposażenie samochodu odpowiada połączony z Autopunktem serwis Specbox. Oferuje on także swoim klientom w całej Polsce specjalne pakiety serwisowe. Autopunkt chce przyciągać klientów nie tylko pewnością pochodzenia, gwarancją przebiegu i sprawdzonym stanem samochodów, ale też kompleksowością usług. Na miejscu można zawrzeć umowy kredytowe, leasingowe oraz ubezpieczeniowe i wyjechać autem z salonu bez konieczności wizyty w urzędzie komunikacji. Autopunkt oferuje wakacje kredytowe, ponieważ pierwszą ratę można zapłacić dopiero pół roku po zakupie auta.

Sytuacja na rynku jest dynamiczna

Pandemia koronawirusa zmienia stan polskiej gospodarki, co znajduje odzwierciedlenie także w cenach samochodów, powodując ich wzrost. Ze względu na ograniczoną liczbę samochodów na rynku i przerwy w produkcji nowych samochodów, będzie ona nadal rosła. Pomimo wzrostu cen, samochody używane są obecnie najtańszymi samochodami, które są dostępne od ręki. Z kolei nowe samochody stały się jeszcze mniej dostępne niż wcześniej, a czas oczekiwania dla wielu producentów stał się jeszcze dłuższy.

Autopunkt Pewne Używane

Takich usług oczekują Polacy

Kupno dobrego auta używanego to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli ktoś nie zna się na samochodach. Z pomocą przychodzą właśnie takie firmy jak Autopunkt. Dają one pewność, że kupowane przez nas auto będzie nam długo i bezproblemowo służyć. Jest to jeszcze istotniejsze jeśli ktoś prowadzi firmę. Każdy przestój auta spowodowany awarią generuje dodatkowe koszty. I właśnie takich udogodnień oczekują Polacy. W dzisiejszym świecie, czas jest dla wielu równie cenny co pieniądz.

Źródło: PGD oraz opracowania własne.

4 Komentarze
 1. lipnicki - napisał

  Na pewno trzeba się przygotować na wymianę oleju, klimatyzacji i filtra dpf. W takim odświeżonym samochodzie jeździ się dużo lepiej i bezpieczniej.

 2. interparts - napisał

  Ja kupuję tylko używane auta. Wymienię część części samochodowych i auto będzie w dobrym stanie. Wiadomo, że auto na samym początku musi być w miarę sprawne.

 3. motka - napisał

  niestety, trudno obecnie o ,,pewne źródło” ? mi się udało kupić auto po znajomości, ale brat kupił niby regularnie serwisowane i naprawiane auto, a się okazało, że musiał kupić nowy rdzeń turbo, wtryski wymieniać i pasek rozrządu :/

  1. Robson - napisał

   Nie polecam tych oszustów. Gwarancja nie działa. Mimo że jest obiete nią auto przez rok od kupna. Auta nie są sprawdzane. Sprzedają trupy. Moje 120 tys a koszta prawy 40 tys zł. Sprawa w sądzie

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej

Tabletki Poronne zwane też jako tabletki wczesnoporonne to popularna na świecie domowa metoda aborcji farmakologicznej. Cechą charakterystyczną Tabletki Poronne jest wysoka skuteczność, wynosząca aż 98% oraz wysokie bezpieczeństwo. W podsumowaniu sprawia to, że aborcja farmakologiczna może zostać przeprowadzona w domowych warunkach.