MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Internetowy Samochód Roku 2018 wg Otomoto.pl oraz IBRM Samar

Tegoroczny, ósmy już Raport Internetowy Samochód Roku, to motoryzacyjne podsumowanie 2018 roku. Powstał w oparciu o statystki wyszukań i wystawień aut nowych i używanych oraz rejestracji aut na wg danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Motywem przewodnim tegorocznego Raportu były auta marzeń i te, których rzeczywiście szukamy dla siebie. Dlatego przeanalizowano najdroższe i najmocniejsze samochody, które wystawiane są na Otomoto. Sprawdzono także jaki model jest najczęściej oglądanym autem w sieci…

Internetowy Samochód Roku 2018

Raport Internetowy Samochód Roku 2018

Raport, który tu znajdziecie przedstawia istotne trendy na polskim rynku motoryzacyjnym. Czego poszukują kupujący? Jak dużo są gotowi wydać? Jakie marki i modele są najbardziej popularne? Czy zmieniają się preferencje związane z doborem silników napędzanych konkretnym rodzajem paliwa? Czy i kiedy możemy spodziewać się dynamicznego rozwoju rynku samochodów elektrycznych? Wszystkie te pytania mają odpowiedź w raporcie.

Internetowy Samochód Roku 2018

Trendy na polskim rynku motoryzacyjnym

Miniony rok był fenomenalny dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Sprzedanych zostało ponad 500 000 nowych samochodów. Ponadto prawie 1 700 000 samochodów osobowych zmieniło właścicieli (źródło: SAMAR). Skutkowało to bardzo aktywnym i dynamicznym rokiem również dla Otomoto. Konsumenci mają dzięki temu ogromne możliwości zarówno wyboru, jak i sprzedaży samochodów i mogą osiągać własne cele znacznie szybciej niż dotychczas. W rezultacie, w 2018 roku, co czwarty Polak odwiedzał ten portal każdego miesiąca. Inaczej mówiąc miał on 10 milionów użytkowników miesięcznie.

Internetowy Samochód Roku 2018

Jakich silników szukają Polacy?

Ogólnoświatowy trend rezygnacji z diesla widać już także w Polsce. Dlaczego jednak w 2018 roku wśród wystawień używanych aut osobowych na Otomoto, tych z silnikiem diesla nadal było więcej niż benzynówek? Na to pytanie odpowie Raport Internetowy Samochód Roku 2018! Eksperci komentują też w Raporcie sytuację na polskim rynku motoryzacyjnym w kontekście samochodów elektrycznych i hybrydowych. Po raz pierwszy w 2018 roku liczba elektryków i hybryd wystawianych na Otomoto przekroczyła 10 tysięcy!

Cały raport do pobrania jest poniżej

Raport Internetowy Samochód Roku 2018

Źródło: https://www.otomoto.pl/isr/

1 komentarz
  1. lumotors - napisał

    Bugatti to chyba nawet wg TopGear auto najlepsze od lat. Nie dziwie się auto tej klasy i tej ceny jest tworzone ręcznie z dbałością o każdy szczegół. Więc jego koszta też są większe.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej

Tabletki Poronne Tabletki Wczesnoporonne Tabletki Poronne Tabletki Wczesnoporonne