MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Ford stoi na straży rodzinnego szczęścia, czyli innowacyjne łóżko dla…

Pod koniec dnia, szczególnie kiedy jesteśmy rodzicami, marzymy tylko o tym, aby położyć się do łóżka i przytulić do ukochanej osoby. Jednak ci, którzy dzielą sypialnię z „wiercipiętami” nie mają łatwego (po)życia w nocy. Tracą często cenne godziny snu „walcząc” o należne miejsce na wspólnym materacu 🙂

Niepokojące badania

Z czasem utrata snu zwiększa ryzyko wypadków w domu, w pracy i na drodze. Badania pokazują, że aż 25% osób będących w stałych związkach lepiej sypia samemu. Jest już nawet na to specjalne określenie – „rozwód łóżkowy”. Niestety, to zjawisko staje się coraz popularniejsze. Co robić, jeśli spanie w oddzielnych łóżkach nie wchodzi w rachubę?

Jednym z rozwiązań mogłoby być łóżko z systemem utrzymywania śpiącego w strefie „Lane-Keeping Bed” firmy Ford. Wykorzystuje ono wiedzę techniczną z dziedziny motoryzacji. Daje gwarancję, że nawet największy wiercipięta pozostanie „na swoim pasie” przez całą noc.

Innowacyjne łóżko od forda

Innowacyjne łóżko Forda

Inspiracją dla projektantów łóżka „Lane Keeping Bed” była technologia Forda monitorująca oznakowanie poziome drogi przed samochodem i aktywnie pomagająca kierowcy sprowadzać pojazd na środek pasa ruchu. To innowacyjne łóżko wykorzystuje sensory nacisku do określenia, kiedy ktoś za bardzo oddali się od swojej strony łóżka. Następnie delikatnie przesuwa tę osobę na właściwe miejsce, przy wykorzystaniu zintegrowanego przenośnika taśmowego.

Rozwód łóżkowy

„Podczas wspólnego spania, pary mają mniej miejsca na materacu niż małe dziecko w pojedynczym łóżku.”. Przekonuje doktor Neil Stanley, niezależny ekspert ds. snu i autor książki How to Sleep Well. „Ludzie są najbardziej bezbronni podczas snu, więc jesteśmy zaprogramowani w taki sposób, że budzimy się, kiedy coś lub ktoś nas nieoczekiwanie dotknie. Jeśli ktoś przesunie się na naszą stronę łóżka, ten mechanizm obronny aktywuje się, przerywając sen. Jednocześnie druga osoba prawdopodobnie nadal będzie spać spokojnie. Spotkałem się z przypadkami, kiedy ten właśnie problem potrafił zniszczyć długotrwałe związki.”

łóżko forda

Łóżko od Forda w służbie rodzinnemu szczęściu

Łóżko „Lane Keeping Bed”, będące na razie jedynie prototypem, to część serii rozwiązań Ford Interventions, Wykorzystują one wiedzę motoryzacyjną do rozwiązywania codziennych, lub w tym wypadku conocnych, problemów. Już wcześniej została zaprezentowana specjalna kołyska dla dzieci ułatwiająca zasypianie.

Działanie innowacyjnego łóżka możecie obejrzeć na tym filmie.

Zatem trzymam kciuki, żeby wynalazek Forda wszedł do seryjnej produkcji. Uważam, że każdy, którego związek zostanie przezeń uratowany, w ramach wdzięczności zmieni swoje auto na nowego Forda. 🙂

żródło: Ford

2 Komentarze
  1. Marysiakropek - napisał

    Kupuję!!??

  2. Kasia | Moto.Zen.pl - napisał

    Rewelacja! Pisałam już, że kocham Forda? ?

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej