INFINITI QX60

Nowy SUV Infiniti QX60 – dostępny już w Polsce

Mimo iż ten samochód należy uznać za niszowy, grono jego potencjalnych nabywców jest zróżnicowane. Łączy ich na pewno zamiłowanie do klasycznej, nie downsizingowej motoryzacji. Ale zainteresowanym Infiniti QX60 może być i menadżer wysokiego szczebla, i dynamiczny przedstawiciel wolnego zawodu, i ojciec niemałej rodziny, i towarzyski poszukiwacz przygód, miłośnik sportów wodnych lub hippiki. SUV INFINITI może służyć jako reprezentacyjny samochód dla prestiżowych gości albo jako wszechstronne narzędzie pracy przedsiębiorcy z sektora MŚP.

Nadwozie

Drapieżny wlot grilla z podwójnym łukiem, reflektory nawiązujące kształtem do ludzkiego oka i sierpowaty łuk słupka D są przykładowymi elementami nie pozostawiającymi złudzeń, że mamy do czynienia z INFINITI. Infiniti QX60 dostępny jest teraz w sześciu kolorach nadwozia. Ten wielki samochód może pochwalić się niewielkim współczynnikiem oporu powietrza, bo równym 0,34.

INFINITI QX60

Moc pod kontrolą

Rolą mocy w Infiniti jest nadawanie przyspieszeniu najlepszej do budzenia emocji formy. Dzięki precyzyjnemu zestrojeniu silnika, który uwalnia moment obrotowy w szerszym zakresie obrotów, odczuwane przyspieszenia narastają wraz ze wzrostem prędkości, dzięki czemu fala przyspieszenia wydaje się być niczym nieograniczonym, płynnie narastającym pędem, a nie chwilowym dreszczykiem emocji.

Infiniti QX60 napędza silnik V6, 3,5 litra, z bezpośrednim wtryskiem i systemem zmiennych faz rozrządu (VVEL) – jednostka z kultowej serii VQ, rekordową liczbę razy umieszczanej na liście Ward’s 10 Best Engines, jako wzór dynamicznie, acz płynnie narastającej mocy i efektywności. Dzięki zastosowaniu przekładni bezstopniowej CVT, Infiniti QX60 zmienia odczuwaną przez kierowcę moc silnika, tak płynnie, że aż niezauważalnie. A ponadto bez częstego dla tego typu konstrukcji dźwięku. Skrzynia CVT gwarantuje, że kierowca zawsze ma pod ręką, a raczej pod nogą, świetne przyspieszenia. Aby zmniejszyć zużycie paliwa, system Eco Pedal zwiększa opór pedału przyspieszenia, jeśli wykryje nadmierny nacisk stopy kierowcy. Dodatkowo, wskaźnik na tablicy rozdzielczej podpowie kierowcy, jaki powinien być optymalny nacisk na pedał gazu, jeśli jazda ma być oszczędna.

Inteligentny system napędu wszystkich kół INFINITI dostosowuje się do warunków drogowych, kierując do 50% mocy na tylne koła, dla najlepszego wykorzystania dostępnej przyczepności kół do nawierzchni. To zapewnia kierowcy maksimum kontroli nad samochodem, także w niesprzyjających warunkach. Gdy napęd na wszystkie koła nie jest potrzebny, system przekazuje pełnię mocy na koła przednie.

Przełącznik trybu jazdy (DMS − Drive Mode Selector), pozwala wybrać tryb jazdy, najodpowiedniejszy do aktualnych potrzeb. Do wyboru są cztery opcje: Tryb Standard – do jazdy w codziennych warunków; Eco – sprzyjający oszczędności paliwa; Sport – zapewniający sportowe przyspieszenia oraz tryb Snow, który pomaga utrzymać pełną kontrolę nad samochodem i unikać poślizgów w czasie jazdy po śniegu.

INFINITI QX60

Cisza i dźwięk

Ważną cechą QX60 jest zastosowanie złożonych z trzech warstw szyb dźwiękochłonnych dla lepszej izolacji od hałasu o wysokiej częstotliwości. Tak skonstruowana szyba jest skuteczną zaporą dla szumów pędzącego wokół auta powietrza i hałasu powodowanego przez opony. Rezultatem jest wiodący w klasie poziom wskaźnika NVH (noise, vibration, harshness). Komfort w kabinie dodatkowo zwiększa system aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control), który monitoruje poziom szumów zewnętrznych i kompensuje je, wytwarzając fale dźwiękowe o przeciwnej fazie, odtwarzane przez cztery głośniki montowane w drzwiach.

INFINITI QX60

W służbie komfortu

Niezależne zawieszenie przednie i wielowahaczowe zawieszenie tylne, wyposażone w nowe amortyzatory i zespoły sprężyn, zostały zestrojone tak, by zapewniać najwyższy komfort jazdy, a więc inaczej niż w bardzo dobrze znanym QX70, w którym priorytetem były dynamiczne osiągi. Kierowca bardzo szybko zapomina, że prowadzi samochód o ponadstandardowej wielkości. Zawdzięcza to precyzyjnemu systemowi wspomagania kierowania (oczywiście, że z siłą zależna od prędkości).

Wnętrze stylowe Infiniti QX60

Fotele QX60 wykonane ze skóry najwyższej jakości typu semi anilina cieszą oko unikalnym wzorem pikowania, podkreślającym poziom wyrafinowania wnętrza. Akcenty z drewna klonowego nadają kabinie stylistycznej wyrazistości i łączą elegancki luksus z nowoczesną estetyką. Łagodna poświata wskaźników elektroluminescencyjnych Fine Vision czyni obraz jaśniejszym, ale też bardziej kontrastowym, co zapewnia łatwiejszy i szybszy odczyt informacji, nie męcząc przy tym wzroku. Szklany panoramiczny dach nad drugim i trzecim rzędem potęguje u pasażerów przyjemność obcowania z otoczeniem i rozjaśnia wnętrze kabiny naturalnym światłem. Dla pełni komfortu, jednym przyciskiem można otworzyć lub zamknąć osłonę przeciwsłoneczną.

 

Wnętrze komfortowe, przestronne, funkcjonalne i łatwe w konfigurowaniu

Przestronność i jasność w kabinie Infiniti QX60 tworzą przestrzeń, w której każdy z podróżujących doświadcza osobistego komfortu. Trójstrefowa automatyczna klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza Plasmacluster (!) zapewnia komfort podróży na każdym z miejsc. Sterowniki klimatyzacji dla kierowcy i pasażera na przednim fotelu znajdują się na desce rozdzielczej, a pasażerowie podróżujący z tyłu mogą regulować jej pracę elementami sterującymi umieszczonymi na osłonie zamykającej konsolę centralną. Gdy kierowca i siedzący obok pasażer będą uprzyjemniać sobie jazdę ulubioną muzyką lub audiobookami, pasażerowie na tylnych siedzeniach oddadzą się oglądaniu filmów lub graniu na siedmiocalowych monitorach w zagłówkach.

Wysokość i szerokość wnętrza wprost przekładają się na zmaksymalizowanie przestrzeni nad głowami i na wysokości bioder pasażerów. Przemyślnie ukształtowane oparcia przednich foteli oraz przesuwane siedzenia w drugim rzędzie maksymalizują komfort przestrzeni na nogi osób podróżującym z tyłu. Możliwość przesunięcia foteli o 13,5 cm pozwala kształtować przestrzeń na nogi pasażerów drugiego i trzeciego rzędu siedzeń stosownie do potrzeb.

Idealny dla dużej rodziny

QX60 jest jedynym samochodem w tej klasie z możliwością przesuwania oparcia i kanapy drugiego rzędu, nawet z zamontowanym fotelikiem dziecięcym. Docenić należy także łatwy dostęp do trzeciego rzędu siedzeń, również zapewniających wyjątkowy poziom wszechstronności. Trzeci rząd siedzeń QX60 można podnieść i opuścić bez wysiłku, wystarczy tylko użyć przycisku umiejscowionego w bagażniku.

Kształtowanie przestrzeni ułatwiają składane i dzielone w proporcji 60/40 fotele drugiego rzędu oraz dzielone w proporcji 50/50 fotele w trzecim rzędzie, które składają się praktycznie płasko. Po złożeniu siedzeń, objętość przestrzeni bagażowej wynosi 2166 litrów. Nie bez znaczenia, nie tylko dla żeglarzy, jest dopuszczalna masa przyczepy hamowanej, którą QX60 może ciągnąć. Wynosi ona 2000 kg. W Infiniti QX60 znajdziemy wszystkie znane z innych modeli marki elementy tzw. Tarcza Bezpieczeństwa INFINITI, od inteligentnego tempomatu (ICC), działającego w pełnym zakresie prędkości, po prewencyjny system hamowania awaryjnego (FEB).

Duża rzecz. I cieszy.

Centrum INFINITI oferuje na polski rynek tylko samochody w najbogatszych wersjach wyposażenia – Elite, w cenie 359 900 zł oraz High-Tech, wyceniony na 369 900 zł.

INFINITI QX60

Źródło: Centrum Infiniti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *