MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

INFINITI Q Inspiration Concept

Przyglądając się ostatnim premierom i konceptom motoryzacyjnym, jedna przykuła moją szczególną uwagę. Design nowego  pojazdu marki Infiniti zwany INFINITI Q Inspiration Concept to istne dzieło sztuki od projektantów z kraju kwitnącej wiśni, a i tworzący go inżynierowie nie mają się czego wstydzić.

 

Kosmiczny design…

Prototyp Q Inspiration Concept, zapowiada nową generację samochodów INFINITI. Prototyp stanowi premierową odsłonę nowego stylu INFINITI, stworzonego na erę wyrafinowanych zespołów napędowych. Koncept Q starannie unika klasycznych form sedanów, dzięki proporcjom coupe i wydłużonej sylwetce, demonstracyjnie ukazującej, jak INFINITI postrzega stylistykę aut tego segmentu. Przód auta jest zdominowany przez wielki, dwułukowy grill, charakterystyczny dla marki i jej obecnych modeli. Nowością są pozbawione słupków drzwi otwierane do tyłu oraz nisko umieszczone progi ułatwiające wsiadanie i wysiadanie całej rodzinie.

INFINITI Q Inspiration Concept

I iście kosmiczny napęd

Q Inspiration ma pod maską przełomową jednostkę – rewolucyjny silnik w technologii INFINITI VC-Turbo, łączący w sobie cechy turbodoładowanego silnika benzynowego z momentem obrotowym i wydajnością napędu hybrydowego lub wysokoprężnego. VC-Turbo nieprzerwanie się przekształca, dostosowując swój zmienny stopień sprężania tak, by optymalizować parametry mocy i momentu obrotowego oraz wydajność. W rezultacie jego moc jest generowana i dostarczana w inteligentny sposób, a kierowca ma większą nad nią kontrolę.

INFINITI Q Inspiration Concept

Jazda autonomiczna

Funkcjonalność INFINITI ProPILOT uwalnia kierowcę od nużących czynności związanych z obserwacją drogi i prowadzeniem auta, dzięki czemu sam kierowca może pełniej delektować się przyjemnymi aspektami prowadzenia auta. Ale mimo że system ten działa niczym „drugi pilot”, kierowca ani na chwilę nie traci pełni kontroli nad samochodem. Kiedy kierowca nie wykorzystuje w pełni osiągów auta oraz możliwości, jakie zapewnia mu jego INFINITI, technologia ProPILOT umożliwia kierowcy w pełni autonomiczną jazdę, opartą na funkcjonalnościach związanych z samodzielną nawigacją na skrzyżowaniach oraz z autonomicznym prowadzeniem auta na wielopasmowych jezdniach.

INFINITI Q Inspiration Concept

 

Wnętrze

Kabina Q Inspiration powstała w ramach tego samego minimalistycznego podejścia. Otacza ona pasażerów kojącym, przestronnym i komfortowym wnętrzem. Czysta w wyrazie koncepcja kabiny opiera się na nowoczesnej estetyce, zapewniającej wyciszającą przestrzeń dla dobrego samopoczucia wszystkich użytkowników.

INFINITI Q Inspiration Concept

 

Tryb medytacji i błogostanu

Samochód łączy pasażerów z technologiami oferowanymi na pokładzie za pośrednictwem interfejsu HMI (Human-Machine Interface). Jego istota opiera się na zapewnieniu dobrostanu psychicznego i relaksacji, co przyda się z pewnością podczas podróży z dziećmiJ. Interfejs w koncepcie Q Inspiration ma postać oddzielnych ekranów dotykowych dla każdego z pasażerów, którym może zaproponować tryb medytacyjno-regeneracyjny. Oznacza to minimalizację wyświetlanych informacji na rzecz wprowadzenia podejścia medytacyjno-relaksacyjnego, wspierającego pasażerów w pozbyciu się niepokoju mogącego towarzyszyć początkowi podróży. Kierowca i pasażerowie mogą wywoływać na swoich ekranach indywidualne dane – każdy inne – ciesząc się np. filmem, koncertem, bajkami dla najmłodszych lub odtwarzać muzykę. Wszystko to bez przeszkadzania innym podróżującym. Podobnie jak w innych modelach INFINITI, kabina jest tak dobrze izolowana akustycznie od otaczającego świata, że umożliwia swobodną rozmowę spokojnym głosem, gdy indywidualne ekrany nie są używane.

INFINITI Q Inspiration Concept

INFINITI Q Inspiration Concept już z nagrodami

Podczas salonu samochodowego NAIAS 2018 w Detroit INFINITI Q Inspiration Concept otrzymał już tytuł Najlepszego Samochodu Koncepcyjnego („Best Concept Vehicle”)oraz nagrodę za Najlepiej Zaprojektowane Wnętrze(„Best Designed Interior”) przyznane przez organizację EyesOn Design. To tylko świadczy o dobrej drodze wybranej przez Japończyków.

INFINITI Q Inspiration Concept

A czy wy widzielibyście się w takim pojeździe ze swoją rodziną?

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej

Tabletki Poronne zwane też jako tabletki wczesnoporonne to popularna na świecie domowa metoda aborcji farmakologicznej. Cechą charakterystyczną