MotoTato
Motoryzacja widziana okiem rodzica

Co na chorobę lokomocyjną? Może okulary „Seetroen” od Citroena?

Kto zna to uczucie, kiedy podczas jazdy samochodem nadchodzą mdłości, robi się niedobrze, a przyjemność podróżowania zmienia się w udrękę? Jeszcze gorzej, gdy tego uczucia doświadczają nasze dzieci. Na pocieszenie podam tylko, że w Europie cierpi na chorobę lokomocyjną ponad 30 mln osób. Dlatego Citroën, którego znakiem firmowym jest komfort, oferuje SEETROËN –pierwsze okulary przeciwdziałające chorobie lokomocyjnej. Okulary działają w prosty sposób: za pomocą kolorowego płynu odtwarzają linię horyzontu, a to zapobiega konfliktowi sensorycznemu.

Citroën wprowadza pierwsze okulary pomocne w chorobie lokomocyjnej

Citroën, marka znana z dbałości o komfort użytkowników samochodów i popularna, prezentuje SEETROEN, pierwsze okulary, które likwidują chorobę lokomocyjną. Nie pozwalają one uniknąć tłoku czy korków na drodze, ale stanowią pewne rozwiązanie wobec choroby lokomocyjnej. Na to schorzenie, zwane kinetozą, cierpi chronicznie ponad 30 milionów Europejczyków. Co trzecia osoba miała objawy choroby lokomocyjnej przynajmniej raz w życiu. Przeczytaj też o ważnych aspektach podczas podróży z dziećmi.

Zatem co na chorobę lokomocyjną będzie nalepszym rozwiązaniem? Citroën znalazł na to sposób, opracowany na początku z myślą o marynarzach, i postanowił go udostępnić wszystkim podróżującym statkiem, samochodem, autobusem, samolotem…  projektując okulary SEETROËN.

co na chorobe lokomocyjną

Technologie zastosowane w okularach

  • W okularach SEETROEN wykorzystywana jest technologia Boarding RingTM, którą opracował jeden  z francuskich start-upów z departamentu Var. Ten paramedyczny wyrób, przetestowany i chroniony patentem, jest skuteczny w 95% przypadków
  • Płyn porusza się w pierścieniach wokół oczu, w kierunku czołowym (prawo/lewo) i wzdłużnym (przód/tył). W ten sposób okulary odtwarzają linię horyzontu, a to pozwala rozwiązać konflikt sensoryczny, który jest przyczyną choroby.
  • Co istotne, okulary zakładamy tylko na początku podróży i po około 12 minutach możemy je ściągnąć.

Jak działają okulary na chorobę lokomocyjną ?  

  • Załóż okulary, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy choroby.
  • Po 10-12 minutach okulary umożliwiają zsynchronizowanie pracy mózgu z ruchem odbieranym przez ucho wewnętrzne, kiedy oczy koncentrują się na nieruchomym przedmiocie, jak smartfon lub książka.
  • Zdejmij okulary i ciesz się dalszą podróżą.

Dla kogo?

Niestety okularów na chorobę lokomocyjną nie mogą używać najmłodsze dzieci, gdyż ich ucho wewnętrzne do około 10 lat ciągle wzrasta. Okularów zatem mogą używać dorośli i dzieci od 10. roku życia. Okulary nie mają szkieł i dlatego mogą je nosić wszyscy. Można je także założyć na okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne.

Okulary na chorobę lokomocyjną hitem sprzedaży.

Citroen poinformował właśnie, że sprzedał ponad 15.000 sztuk. Zatem mimo dziwacznego designu, wygląda na to, że te okulary działają. Okulary wprowadzono do sprzedaży w lipcu 2018 roku. Po trzech dniach pierwsza partia została wyprzedana.

Ile kosztują okulary Seetroen?

Okulary Seetroen w przeliczeniu na złotówki kosztują około 400 złotych. Można je nabyć w sklepie internetowym Citroena.

Żródło: Citroen oraz opracowania własne

1 komentarz
  1. Wojtek - napisał

    Szkoda, że nie wymyślono tego jak byłem mały. Wtedy tylko aviomarin.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Akceptuj Czytaj więcej

Tabletki Poronne zwane też jako tabletki wczesnoporonne to popularna na świecie domowa metoda aborcji farmakologicznej. Cechą charakterystyczną Tabletki Poronne jest wysoka skuteczność, wynosząca aż 98% oraz wysokie bezpieczeństwo. W podsumowaniu sprawia to, że aborcja farmakologiczna może zostać przeprowadzona w domowych warunkach.