Kołyska Forda ratunkiem dla niewyspanych rodziców

Kołyska Forda, która ze swoim sprytnym rozwiązaniem  symuluje jazdę samochodem, aby niemowlę mogło spokojnie zasnąć w domu, bez konieczności wysyłania mamy lub taty w drogę.

Kołyska Forda

  • Młodzi rodzice często cierpią z powodu braku snu, próbując dostosować swoje codzienne życie do wymagań nowego członka rodziny.
  • Dla wielu z nich jeżdżenie samochodem z niemowlęciem w foteliku, to najlepszy sposób, by dziecko zasnęło.
  • Inżynierowie Forda opracowali właśnie kołyskę, która w domowym zaciszu symuluje jazdę samochodem.
  • Współpracująca ze specjalną aplikacją kołyska, naśladuje warunki powstające podczas jazdy: ruch, dźwięki i światła.

 

 

Czy wy też to znacie?

Dla wielu młodych rodziców jest tylko jeden pewny sposób, by ich malutkie dziecko spokojnie zasnęło z końcem dnia – nocna jazda samochodem, która uspokaja, wycisza i pomaga niemowlęciu w zapadnięciu w sen.

Ale to oznacza sporą aktywność dla mamy lub taty, którzy, jak donoszą najnowsze badania, zazwyczaj mogą liczyć na niewiele więcej niż pięć godzin snu w nocy. Tym samym tracą równowartość 44 dniowego snu w zaledwie pierwszym roku życia dziecka. Rozwiązanie może wkrótce znaleźć się w zasięgu ręki.

Symulacja jazdy najlepszym sposobem na zaśnięcie.

Ford opracował łóżeczko, które może symulować – w zaciszu własnego domu – ruch, dźwięk silnika, a nawet oświetlenie uliczne znane z nocnych wypadów. Max Motor Dreams wygląda jak tradycyjne łóżeczko, ale budzi się do życia za pomocą aplikacji na smartfona lub tablet. Dzięki niej możliwe jest zarejestrowanie, a następnie odtworzenie uspokajającego ruchu, światła i dźwięków z danej podróży.

Kołyska Forda

„Po latach rozmów z mamami i ojcami wiemy, że rodzice noworodków są często zdesperowani, licząc chociaż na jedną, przespaną noc. Podczas przejażdżki w samochodzie rodzinnym mogą zatem dziać się cuda, pozwalające dziecko utulić do snu, ale biedni, starzy rodzice wciąż muszą być czujni za kierownicą”. To mówił projektant Alejandro López Bravo z hiszpańskiego studia projektowego Espada y Santa Cruz, które stworzyło nagradzany projekt. „Max Motor Dreams mógłby nieco poprawić codzienne życie wielu ludzi”.

 

Na razie kołyska Forda jest projektem pilotażowym, jednak po licznych testach firma rozważa wprowadzenie wyjątkowego łóżeczka do produkcji na pełną skalę.

One thought on “Kołyska Forda ratunkiem dla niewyspanych rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *