dostawczaki na minuty

Dostawczaki na minuty, czyli car sharing w rozmiarze XXL

Ile razy potrzebowaliście przewieźć coś, co nie zmieściło się do waszego auta? Czy to nowa komoda do pokoju dziecka, czy łóżeczko, a może po prostu poszaleliście za mocno w IKEA i nie daliście rady się zapakować do własnego samochodu? 🙂 Na przeciw takim sytuacjom przychodzą nam od niedawna dostawczaki na minuty.

Gdzie są dostepne dostawczaki na minuty?

Na dzień dzisiejszy można korzystać z nich jedynie w Krakowie, Warszawie, we Wrocławiu i na terenie Trójmiasta. Wynajmujący mogą również podróżować między tymi miastami. Od października po Warszawie jeździ już osiemnaście aut dostawczych CityBee, które można w prosty i szybki sposób wypożyczyć na minuty za pomocą aplikacji w telefonie. Opcja „free-floating”, umożliwia podróż samochodem do innego miasta, w którym jest dostępna usługa CityBee i zakończenie tam wynajmu. W najbliższych dniach usługa wynajmu dostawczaków zostanie uruchomiona w kolejnych dużych aglomeracjach.

Ile to kosztuje?

CityBee oferuje przejrzysty cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Co ważne paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę. Do dyspozycji są 6 metrowe Volkswageny Craftery oraz Fiaty Ducato.
dostawczaki na minuty

Jak wynająć dostawczaki na minuty?

Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 minut na dotarcie na miejsce. Aplikacja CityBee jest już dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest prosta, szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.

Skąd się wzięła firma CityBee?

CityBee to firma świadcząca usługi wynajmu samochodów na minuty za pomocą intuicyjnej aplikacji w telefonie. Marka jest pionierem współdzielonej mobilności w Europie Środkowo-Wschodniej i liderem carsharingu na Litwie, gdzie działa od 2012 roku, dysponując flotą 1000 samochodów osobowych i dostawczych różnych modeli. W Polsce usługa CityBee zadebiutowała na początku października w Warszawie i sukcesywnie jest uruchamiana w kolejnych największych miastach.

A konkurencja?

Konkurentem dla CityBee jest znany głównie z wynajmu pojazdów osobowych – Traficar. Usługa Traficargo to wynajem na minuty samochodów dostawczych, którą można zarządzać za pośrednictwem aplikacji Traficar. Usługa jest wynikiem porozumienia pomiędzy spółką Traficar a siecią sklepów meblowych IKEA. Pierwsze dostawczaki pojawiły się w Krakowie we wrześniu 2017 roku i szybko zdobyły uznanie klientów IKEI. Aktualnie flota TrafiCargo w Polsce liczy 30 samochodów(są to Renault Kangoo, czyli mniejsze niż te od CityBee). W Krakowie dostępnych jest 5 aut, po 4 w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach oraz 9 w Warszawie (5 szt. IKEA Targówek i 4 szt. IKEA Janki).
TrafiCargo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *