Audi najbardziej niezawodną marką

Audi najbardziej niezawodną marką w raporcie DEKRA 2018  

Audi bezapelacyjnie wygrywa ranking samochodów używanych DEKRA 2018

Jak ważna jest kwestia niezawodności użytkowanego pojazdu nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. Szczególnie tym, którzy poruszają się z dziećmi. A im mniejsza pociecha, tym większą możemy przeżyć traumę podczas nieprzewidzianego postoju. Z pewnością, wybierając auto rodzinne warto przyjrzeć się rankingom niezawodności by choć trochę zminimalizować ryzyko awarii na drodze. Nie bez znaczenia jest też fakt „komfortu psychicznego” jeśli jedziemy autem wysoko sklasyfikowanym w rankingach niezawodności. A taką marką, z którą powinniśmy czuć się bezpiecznie(przynajmniej wg tego zestawienia) jest Audi. W swoich klasach wygrały: Audi A1, Audi A3, Audi A4, Audi A6 i Audi TT. Audi A6 dodatkowo wyróżnione tytułem „Najlepszy ze wszystkich klas”. W tegorocznej edycji Raportu Samochodów Używanych DEKRA 2018, Audi o kilka długości pobiło swoich konkurentów. Audi najbardziej niezawodną marką jest uznawana w rankingach już nie pierwszy raz.

Pierwsze miejsca w pięciu z dziewięciu ocenianych segmentów aut.

Wygrały w kategoriach: „Samochody małe” – Audi A1, „Samochody kompaktowe” – Audi A3, „Samochody klasy średniej” – Audi A4, „Samochody klasy wyższej/luksusowe” – Audi A6 oraz „Samochody sportowe/coupé” – Audi TT. Ponadto, prestiżowym tytułem „Najlepszy ze wszystkich klas” wyróżniono Audi A6. Raport Samochodów Używanych DEKRA 2018 powstał na bazie wyników ponad 15 milionów okresowych badań technicznych przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat na terenie Niemiec. W tegorocznej edycji oceniono łącznie 509 modeli pojazdów. Raport ocenia niezawodność pojazdów używanych, a jego wyniki są często główną wytyczną przy zakupie takiego samochodu.

Wręczenie nagród podczas Poznań Motor Show 2018

Przedstawiciele Audi odebrali wyróżnienia dla zwycięskich modeli podczas wczorajszej Gali Press Night – wydarzenia inaugurującego tegoroczny Poznań Motor Show. „Samochody używane rodem z Ingolstadt od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem” – mówi Adam Simon, Dyrektor Obsługi Posprzedażnej Audi. „To najlepszy dowód niezawodności, solidności oraz nowoczesności naszej marki.” Wskaźnik awaryjności DEKRA określany jest procentowo, jako udział aut, które pozytywnie przeszły obowiązkowe badania okresowe w stosunku do liczby zbadanych egzemplarzy danego modelu. Dotychczas, samochody były dzielone ze względu na przebieg, na trzy klasy: do 50 tys. km, od 50 do 100 tys. km oraz od 100 do 150 tys. km. W tym roku, po raz pierwszy wprowadzono również kategorię przebiegu od 150 tys. km do 200 tys. km., w której znalazło się aż 10 procent badanych aut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *